Amine Gülşe
Amine Gülşe

Amine Gülşe Biyografi

30 Nisan 1993 tarihinde doğan Amine Gülşe Türk kökenli olup, İsviçre vatandaşı olan bir oyuncu ve mankendir. Disk atıcısı olan babasının İsviçre’deki bir spor kulübüne transfer olmasıyla İsviçre’ de hayatına bir süre devam etmiştir.

Amine Gülşe adını ilk kez 2014 Türkiye Güzellik Yarışması Miss Turkey finalinde birinci olarak duyurmuştur. 2013 yılı birincisi olan Rüveyda Öksüz’ den Miss Turkey 2014 tacını alan Amine Gülşe Türkiye’ yi Miss World yarışmasında temsil edecektir. Çok iyi derecede İngilizce, İsveççe ve İspanyolca konuşabilen Amine Gülşe, International High School Of The Gothenburg Regione mezunudur. 1 78 boyunda 55 Kg olan Amine Gülşe’ nin vücut ölçüleri ise 90-62-92′ dir.

Show TV’de yayınlanan Asla Vazgeçmem adlı dizide Tolga Sayışman ile birlikte başrolleri paylaşmaktadır. Asla vazgeçmem isimli dizide Nur karakterini canlandıran Amine Gülşe güzelliği ve yeteneği ile izleyicilerin beğenisini kazanmış bir oyuncudur.Güzel oyuncu için film eleştirmenleri tarafından yapılan yorumlar; kendisinin gelecekte Türk sineması için önemli yıldızlardan birisi olacağının haberini vermektedir.

Amine Gülşe Resimleri

Amine Gülşe
5 puan toplam 4 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum