Bel ağrıları bir çok kişinin sorunu haline geldi

Sırt ağrısı için yaygın olarak reçete edilen ibuprofen gibi steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAİİ) adı verilen ilaçlar, çok az fayda sağlamakta ancak istenmeyen yan etkilere neden olabilmektedir.

Avustralya merkezli ve Çin, Hindistan ve Amerika’daki şubeleri bulunan Global Health for George Sağlık Enstitüsündeki araştırmacılar tarafından yapılan inceleme, NSAID’lerle tedavi edilen altı hastadan sadece bir tanesinin ağrıda önemli bir düşüş sağladığını bulmuştur. Bel ağrısına ne iyi gelir denildiğinde çözüm yöntemleri sizlere sunulmaktadır.

6000’den fazla insanın katıldığı 35 klinik çalışmanın bulgularını inceleyen araştırmacılar, anti-inflamatuvar ilaç alan hastaların mide ülseri ve kanama gibi gastrointestinal problemlerden muzdarip olma ihtimalinin iki buçuk katı olduğunu bulmuşlardır.

“Çok yaygın görülen yan etkileri araştırdığımızda, bu ilaçların her yıl bu zayıflayan durumdan milyonlarca acıya ağrı hafifletmenin cevabı olmadığını açıkça görüyoruz” diyen Manuela Ferreira, Kemik ve Ortak Araştırma Enstitüsü, bir medyada yayınlandı.

Araştırmacılar, milyonlarca insan, yeterince iyi çalışmayan, ancak bunlara zarar verebilecek ilaçları kullandığını söylüyor.

Sidney Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Gustavo Machado, “Sırt ağrısını önlemeye yoğun bir şekilde odaklanmamız gerekiyor – eğitimin ve egzersizin bel ağrısı geliştirme riskini önemli ölçüde azaltabileceğini biliyoruz” dedi. Bel ağrısı nasıl geçer denildiğinde sizlerde hemen bu yöntemleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Sırt ağrısının tedavisinde uzmanlaşmış üst düzey doktorlar, diğer ortopedik hastalıkların arasında, ibuprofen dahil NSAİİ’lerin öngörülen başlıca ilaçlar arasında yer aldığını söylediler.

« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum