Binnur Kaya
Binnur Kaya

Binnur Kaya Biyografi

Binnur Kaya 19 Nisan 1972 Ankara doğumlu oyuncumuz eğitimini 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde aldı. Eğitimini bitirdikten sonra ilk iş İstanbul’a eyrleşen oyuncu Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. Oyuncunun ilk televizyon dizisi yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran dizi Kaynanalar’dı.

1996 yılında başladığı oyunculuk kariyerine aradan geçen yıllarda sürekli yeni projeler ekleyen oyuncu bazı dizillerdeki oyunculuğu ile aradan zaman geçse de hala hatırlanmaktadır. Avrupa Yakası’nda ki Şahika ve Dilber Koçarslanlı rolleri ile 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanmıştır. Dizi oyunculuğuna 1996 yılından bu yana hiç ara vermemiştir. Sürekli setlerde yeni diziler çeken Binnur Kaya Avrupa Yakası, Türk Malı, Muhteşem Yüzyıl ve Aramızda Kalsın gibi TV’de yer aldığı dönemde yoğun ilgiyle izlenen dizilerde oynamıştır.

Son olarak da Analar ve Anneler dizisinde Neriman hemşire karakterine hayat veren Binnur Kaya bu dizi de kendinden beklenilen kaliteli oyunculuğu sergilemektedir. Dizinin yanı sıra film de yapan usta oyuncu Babam ve Oğlum filmiyle oldukça beğeni almıştır.

Binnur Kaya Resimleri

Binnur Kaya
5 puan toplam 1 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum