Buğra Gülsoy
Buğra Gülsoy

Buğra Gülsoy Biyografi

Behiç Buğra Gülsoy 22 şubat 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış, 13 yaşında ilk sahne deneyimini yaşamıştır. 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Kıbrıs’ta bulunduğu sürede Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol almıştır. Kısa film yönetmenliği ve oyunculuk da yapmıştır. Uluslar arası Kıbrıs Kısa Film Festivali’nin proje tasarımcı ve direktörü olarak görev almıştır.

Buğra Gülsoy, ilk kez 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Hepimiz Birimiz İçin adlı dizi filmin başrol oyuncusu olarak Türk izleyicileri karşısına çıkmıştır. İlk oynadığı film ise Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı Güneşi Gördüm filminde rol alarak beyaz perdeye adımını atmıştır. 2015 yılında şubat ayında Fox Tv de başlayan Aşk yeniden adlı dizide Özge Pirinçci ile başrolü paylaşmaktadır.

Buğra Gülsoy Ankara doğumlu olmasına karşın İstanbul da ikamet etmektedir. Kendisi gibi dizi ve film oyuncusu olan Burcu Kara ile 2011 yazında evlenmiş ve 2 ağustos 2012 yılında boşanmıştır. Babası Niğdeli olan annesi ise Erzincanlıdır.

Buğra Gülsoy Resimleri

Buğra Gülsoy
4.5 puan toplam 2 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum