Ezgi Asaroğlu
Ezgi Asaroğlu

Ezgi Asaroğlu Biyografi

18 Haziran 1987 İzmir doğumlu olan genç oyuncu İstanbul üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı’nda lisans yapan oyuncu oyunculuk olarak ilk çıkışını 2004 yılında gerçekleştirmiştir. Oyuncunun ilk TV deneyimi de Bir Dilim Aşk isimli dizi ile gerçekleşmiştir.

Genç yaşta olmasına rağmen oyunculuk kariyerinde pek çok dizide yer aldı. 2004 yılından sonra Menekşe ile Halil, Hatırla Sevgili, Binbir Gece gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca oyuncu Avusturya – Fransa ortak yapımı olan For a Moment Freedom da oynamış ve 2008 yılında canlandırdığı karakter ile birçok ödüle de layik görülerek yurtdışındaki pek çok eleştirmen tarafından övgüyle bahsedilmiştir. Genç yaşta olmasına rağmen oyunculuk alanında çok fazla tecrübeye sahip olan Ezgi Asaroğlu son olarak 2014 yılında O Hayat Benim adlı dizide yer almış ve Bahar karakterine hayat vermişti.

Aşk Kırmızı, Yağmurdan Kaçarken gibi sinema filmlerinde de yer alan oyuncu Cennetten Kovulmak isimli filmdeki oyunculuğu ile Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Film Ödülünü almıştır.

Ezgi Asaroğlu Resimleri

Ezgi Asaroğlu
4 puan toplam 1 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum