Meryem Uzerli
Meryem Uzerli

Meryem Uzerli Biyografi

Meryem Uzerli 12 Ağustos 1983 tarihinde Almanya’nın Kassel şehrinde dünyaya gelmiştir. Asıl ismi Meriem Sahra Uzerli olan sanatçının 2 abisi ve 1 ablası vardır. Babası Türk, annesi Alman asıllıdır. Genç yaşlarında Hamburg’ taki Schauspielstudio Frese’ de tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı. Sonrasında Berlin, Hamburg ve Kassel şehirlerindeki çeşitli tiyatro merkezlerinde görev aldı.

İyi derecede Almanca ve İngilizce dil bilgisine sahip olan Meryem Uzerli aynı zamanda binicilik, eskrim, futbol, basketbol, badminton ve masa tenisi spor dalları ile ilgilenmiştir. Güzel sanatçı 2013 yılında sevgilisi Can Ateş ile evlendikten sonra 10 Şubat 2014 tarihinde bir kız çocuğu sahibi olmuştur. İsmini Lara olarak koyduğu kız çocuğunun doğumundan sonra eşinden boşanmıştır.

Meryem Uzerli 2011 yılında yayınlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakterini canlandırmaktaydı. Ancak 2013 yılında Tükenmişlik Sendromu hastalığı nedeniyle diziden ayrılarak Almanya Berlin’ e yerleşmiştir.

Meryem Uzerli 2015 yılında Annemin Yarası adlı sinema filminde başrolde oynamıştır. Bu arada güzel sanatçının yeni bir dizi projesinde yer alacağı haberini hayranlarıyla paylaşmıştır.

Meryem Uzerli Resimleri

Meryem Uzerli
4.25 puan toplam 8 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum