Murat Yıldırım
Murat Yıldırım

Murat Yıldırım Biyografi

13 Nisan 1979 tarihinde Konya’da doğan Murat Yıldırım, aslen Mardinlidir.Sanatçı, lise eğitiminden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Üniversite öğrenciliği sıralarında tiyatro olan ilgisi dolayısıyla fakültenin tiyatro topluluğuna katılan oyuncu, 3 sene boyunca amatör tiyatrocu olarak çeşitli oyunlarda rol almıştır.

Amatör tiyatroculuk yıllarında arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına adım atan Murat Yıldırım ilk olarak 1999′ daki Ayrılsak Da Beraberiz isimli dizide rol almıştır. Bu diziden sonra 2003 yılında çeşitli televizyon kanalarında yayınlanan Patron Kim, Hayat Bilgisi, Ölümsüz Aşk dizilerinde oynamıştır. Murat Yıldırım daha sonra Büyük Yalan ve Bütün Çocuklarım adlı dizilerde rol almakla beraber esas çıkışını Kanal D televizyonunda yayınlanan Fırtına isimli diziyle yakalamıştır.

2007-2009 yılları arasında yayınlanan Asi adlı dizi ile popüler oyuncular arasına girmiştir. Murat Yıldırım bu diziden sonra EyAşk Neredesin ve Aşk ve Ceza dizilerinde rol aldı. Murat Yıldırım son olarak 2015 yılında yayınlanmaya başlayan Gecenin Kraliçesi adlı dizide başrolde oynamaktadır.

Murat Yıldırım Resimleri

Murat Yıldırım
4.82 puan toplam 11 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum