Nazan Kesal
Nazan Kesal

Nazan Kesal Biyografi

Tam adı Nazan Kesel Kırılmış olan oyuncu Manisalı’dır kendisi sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra yönetmen koltuğuna da oturmaktadır. 1969 doğumlu usta oyuncu pek çok film, dizi ve tiyatro oyununda görev almıştır. İlk ve orta okul öğrenimini Manisa da tamamlamış üniversite eğitimi için İzmir Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünde tamamlamıştır.

Üniversiteyi 1991 yılında bitiren oyuncu daha sonra İstanbul’a yerleşmiş ve orada dizi ve reklam filmlerinde oynamaya başlamıştır. Ayrıca Diyarbakır Devlet Tiyatroysunda 1996 – 2004 yılları arasında görev  yapmıştır. Tiyatro da sadece oyuncu olarak da değil yönetmen olarak da hizmet veren Nazan Kesal 2004 yılında Burda Devlet Tiyatrosuna atanmıştır.  Ayrıca oyuncu Beykent Üniversitesinde Sinema TV bölümünde master yapmaktadır. Ercan Kesal ile evli olan oyuncunun 1 çocuğu bulunmaktadır.

2006 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülüne görülmüştür. 2014 yılında ise Ankara Uluslararası Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülüne layik görülmüştür.

Nazan Kesal Resimleri

Nazan Kesal
5 puan toplam 1 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum