Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu Biyografi

5 çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğu olarak Almanya’ da dünyaya gelen Nur Fettahoğlu aslen Rizeli olup, çok kısa bir süre Almanya’ da yaşadıktan sonra Türkiye’ ye dönen ailesiyle birlikte İstanbul’ da yaşamaya başladı.

Beşiktaş Lisesi’nden mezun olduktan sonra Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünde üniversite eğitimini aldı. Mezuniyetinden sonra çeşitli bankalarda görev alan sanatçı daha sonra kariyerine SKY Türk’ te borsa spikeri olarak devam etti.

Kısa süren bu kariyerin ardından dizi dünyasına adım atan Nur Fettahoğlu ilk olarak Benden Baba Olmaz ile Gönül Salıncağı‘ nda rol aldıktan sonra Kanal D’ de yayınlanan Aşkı Memnu dizisinde Peyker rolü ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Güzel sanatçı 2 Ağustos 2008 tarihinde Murat Aysan ile evlendikten sonra 7 Nisan 2011 tarihinde eşinden boşanmıştır.

Yine 2011 yılında yayınlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Mahidevran Sultan karakterini canlandırarak hayran kitlesini genişletmiştir. Güzel sanatçı Nur Fettahoğluayrıca Kurtlar Vadisi Filistin filminde de Necati Şaşmaz ile birlikte başrolde oynamıştır.

Daha sonra 29 Ekim 2013 tarihinde Levent Veziroğlu ile evlenen sanatçı, 27 Ocak 2015 tarihinde boşanmıştır. Nur Fettahoğlu şu sıralarda TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Filinta adlı dizide rol almaktadır.

Nur Fettahoğlu Resimleri

Nur Fettahoğlu
5 puan toplam 1 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum