Onur Tuna
Onur Tuna

Onur Tuna Biyografi

16 Temmuz 1988 tarihinde Çanakkale’ de doğan Onur Tuna lisans eğitimini okuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamlamıştır. Daha sonra ise Ege Üniversitesi Konservatuarı’ nda Sanat Müziği dalında ses eğitimi alan genç sanatçının Acın Verdi ve Tıpkı Sen isimli 2 şarkısı vardır.

Ortaokul yıllarından beri lisanslı sporcu olan Onur Tuna voleybol ve basketbol oynadı. Yine ortaokul ve lise öğrenciliği yıllarında çeşitli tiyatro oyunlarında roller almaya başladı. Üniversite öğrenciliği boyunca 4 yıl süreyle profesyonel mankenlik yaptıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ ne girerek oyunculuk eğitimi almıştır.

Onur Tuna ilk olarak 2011 yılında Hayat Devam Ediyor adlı dizide rol aldıktan sonra 2014 yılında vizyona giren Bi Küçük Eylül Meselesi isimli sinema filminde oynadı. 2014 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Filinta isimli dizide başrol karakterlerinden biri olan Filinta Mustafa karakterini canlandırmak üzere dizide rol almaya başladı.

Yakışıklı oyuncu Onur Tuna, Filinta dizisindeki başarılı performansıyla izleyicilerin beğenisini kazanmış ve geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

Onur Tuna‘ nın rol aldığı film ve diziler:

  • 2014- Filinta “Bir Osmanlı Polisiyesi” (TV Dizisi)
  • 2014- Bi Küçük Eylül Meselesi (Sinema Filmi)
  • 2011- Hayat Devam Ediyor (TV Dizisi)

Onur Tuna Resimleri

Onur Tuna
4.25 puan toplam 4 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum