Özge Özpirinçci
Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci Biyografi

İlkokul ve ortaokul öğrenimini İstanbul’da alan Özge Özpirinçci lise eğitiminin 1 yılını ABD de geçirdi. Üniversite eğitimini Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünde okumuştur ve bu okuldan 2008 yılında mezun olmuştur. 1 Nisan 1986 doğumlu oyuncu İstanbul’da doğmuştur.

Annesi İngilizce Öğretmeni olan Özge Özpirinçci ilk dizi heyecanını Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizileri ile tatmıştır. Reklam filmlerinde de yer alan güzel oyuncu Eti Browni ve Algida reklamlarında boy göstermiştir. Oyuncu dizilerin aranan isimleri arasında yer almaktadır. Son derece çekici olması ve şirin, sempatik oyunculuğu ile yer aldığı projelerde aranmaktadır. Film projelerinde de yer alan oyuncu 2010 yılında Veda ve 2014 yılında Karışık Kaset filminde oynamıştır. Özge Özpirinçci’nin ilk başrol filmi de Karışık Kaset olmuştur.

Aşk Yeniden dizisindeki oyunculuğu ile 42. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştır. 2013 yılında kendisi gibi oyuncu olan Engin Altan Düzyatan ile nişanlanmış ancak evlenmeden ayrılmıştır.

Özge Özpirinçci Resimleri

Özge Özpirinçci
3.9 puan toplam 21 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazıya 2 Yorum Yapılmış

    dadas Musa

    Ozgeozpirinciye tapiyorum cokseviyorum dunyalartatlisiozge kendine cokiyibak gozlerinizden isik bedeninizden saglikhiceksikolmasin saygi ve sevgilerimle

    Ozge ozpirincci seni ve oynadigi dizi lere cok seviyorum gozlerin ve kendin cok gozlsin kendine cok cok iyibak

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum