Riget

Riget 720p HD izle, Riget Full izle, Riget Türkçe Altyazılı izle

Kingdom/Riget gerçekten de ‘kült’ tanımını hakeden bir yapım. Lüzum karakterleri, lüzum yorumları, gerek olay örgüsü, gerekse mizah anlayışı bakımından bu tanımı hakediyor.
Efsaneye tarafından yönetmen Lars von Trier’i arkadaşları “Oğlum, sen entel dantel adamsın. Bayağı halkın seyredeceği bir şey çekemezsin.” diyerek gaza getirirler. Yönetmenimiz de soluğu Danimarka televizyonunda alır. Kanalla 15 bölümlük bir dizi anlaşması yapar. Dizinin yayına başlamasıyla birlikte arkadaşlarını da haksız çıkarmış olur. Zira bütün insanlar televizyonları başına kilitlenir. 1994’te çektiği 4 bölümün peşinde 1997’de de 4 bölüm çeker. Tesir yeniden aynıdır. Oysa dizinin tamamlanması için çekilmesi gereken 5 bölüm hiçbir zaman çekilemez.
Çünkü Stig Helmer karakterini oynayan oyuncu ölmüştür.
Peki oysa ki bu dizi bu denli ihtişamlı bir üretim, yönetmen dijital efektlerden ve bilgisayar teknolojisinin nimetlerinden yararlanarak bu adamı sanal olarak canlandıramaz mı? Diğer bir yönetmen olsaydı belki diyebilirdik oysa söz izle kişi Dogma 95 akımının öncüsü olan Lars von Trier olduğunda imkansız demek bile yetersiz kalır.
Bu durumda yapabileceğimiz tek şey var olan 8 bölümü bakmak ve çekilmeyen 5 birim için üzülmek.

« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum