Seda Akman
Seda Akman

Seda Akman Biyografi

Aynı zamanda Survivor yarışmacısı olan Seda Akman 13 Ocak 1978 tarihinde Kütahya’ da dünyaya gelmiştir. Ortaokul ve liseyi okuduktan sonra Ankara Bilkent Üniversitesi’ nde Diksiyon ve Oyunculuk ile ilgili olarak 3 ay kurs gördükten sonra aynı sene Kanal 6’ da yayınlanan Jetset isimli TV programını sundu. Yine web grafik eğitimi almış olan Seda Akman serbest olarak grafikerlik yapmaktadır. Boş zamanlarında ise fotoğraf çekmek, paten kaymak ve spor yapmaktan hoşlanan Seda Akman; bir kedi ve köpek sahiptir.

Ankara’ da bulunduğu yıllarda 1998 yılında Miss Palmolive seçilmiş ve aynı yıl Miss Intercontinental yarışmasında 4. olmuştur. Yine 1999 yılında ise Best Model of Turkey’ de Best Model olarak derece almıştır. Bundan sonra 1999 yılında İstanbul’ a gelerek burada yaşamaya başlayan Seda Akman 2000-2004 seneleri arasında çeşitli TV kanallarında farklı programlarda sunuculuk yapmıştır.

2003 senesinden itibaren televizyon dizilerinde çeşitli roller alan Seda Akman‘ ın ilk oynadığı dizi ise; ATV de yayınlanmış olan Ölümsüz Aşk adlı dizidir. Seda Akman son olarak Acil Servis isimli dizide rol almıştır.

Seda Akman Resimleri

« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum