Tevfik İnceoğlu
Tevfik İnceoğlu

Tevfik İnceoğlu Biyografi

1967 yılında İstanbul’da doğan Tevfik İnceoğlu daha sonra ailesiyle birlikte İzmir’e taşındı. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Aydın Turizm Otelcilik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Bir süre geçimini sağlamak için çeşitli otellerde çalışan İnceoğlu, bir taraftan da tiyatro eğitimi alabilmek için çeşitli kurslara katıldı. İzmir Konak Halk Eğitim Tiyatro’ da eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine 1992 yılındaki Mahallenin Muhtarları dizisindeki “Deli” karakteri rolü ile başladı.

Tiyatro kariyerindeki en önemli dizi yapımı ise 1994 yılında rol aldığı Kaygısızlar dizisi olmuştur. İstanbul Devlet Tiyatrosu’na katıldıktan sonra pek çok dizide rol alan Tevfik İnceoğlu bazı arkadaşları ile birlikte çocuk tiyatrosu kurarak çalışmalarına devam etti. Şu anda Fox TV ekranlarında en çok sevilen dizilerden biri olan Aşk Yeniden dizisindeki Kamil karakterini canlandırmaktadır.

Tevfik İnceoğlu nun canlandırdığı Kamil karakteri 30 yaşlarında olup, dizideki Reis’ in tayfalarından biridir. Hiç evlenmemiş olan Kamil’ in uygun bir kız arayışı devam etmektedir. Hatta yıllarca biriktirdiği parasıyla Renault Toros marka bir arabası olan Kamil, arabasına “Al Yazmalım” ismini vermiştir.

Tevfik İnceoğlu Resimleri

Tevfik İnceoğlu
4.13 puan toplam 8 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum