The Exorcist

William Peter Blatty’in 1971 yılında yazdığı romanından ve “En İyi Devamlılık” dalında Oscar ödülü kazandığı film serisinden esinlenerek uyarlanan psikolojik gerilim, drama türündeki dizi “Fantastik Dörtlü” nün senaristi Jeremy Slater göre geliştirilmiştir. Slater ile birlikte Rolin Jones, James Robinson, Barbara Wall ve David Robinson idareci yapımcı olarak hizmet vermektedir. Çekimleri İngiliz yönetmen Rupert Wyatt göre yapılan dizinin üretimi 20th Century Fox Television ve Morgan Creek Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.
Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Oscar, Altın Küre ve Emmy ödüllü oyuncu Geena Davis (Grey’s Anatomy), Meksikalı aktör ve şarkıcı Alfonso Herrara (Sense8), Ben Daniels (Flesh and Bone, House of Cards), Brianne Howey (Scream Queens), Hannah Kasulka (True Blood), Bölge Ruck (The Whispers) ve Kurt Egyiawan olarak sıralanmaktadır.
“The Exorcist” (Iblis), bu zamana dek yapılmış en iyi kült korku filmleri aralarında yer alan Oscar adayı filmin daha modern ve günümüze uyarlanmış şeklini yansıtıyor. Iblis ile sorunları olan bіr ailenin davasına iki taraflı olan ve şeytan ile uğraş eden iki rahibi merkezine alıyor.
William Friedkin’in yönettiği ve William Peter Blatty ile Noel Marshall’ın yapımcısı olduğu 1973 yapımı filmin lanetli olma sebebine gelince; Filmin çekimleri esnasında sette iki kez yangın çıkmış, üç figüran yürek krizi geçirmiş, ışıkçı ve gösterme asistanı ölmüş, başrol oyuncusu Regan MacNeil karakterini canlandıran Linda Blair yataktan düşerek kolunu kırmış ve kostümler çalınmıştır.

« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum