The Hunt

BBC Earth’te sonbaharda yayınlanacak The Hunt’ı BBC’nin sembol isimlerinden, ünlü yayıncı ve doğa araştırmacısı Sir David Attenborough seslendirecek.

The Hunt, doğadaki avcılar ve avları arasındaki enerjik ilişkiye odaklanıyor. Her bölümü dünyanın en manâlı habitatlarında çekilecek dizi her tarafında avcıların geliştirdikleri stratejiler ve avlarının bunlara karşı ürettikleri taktikler ayrıntılı biçimde incelenecek.

Geniş otlaklardan balta girmemiş ormanlara, arktik bölgelerden okyanuslara kadar bіrçok öbür ortamda avcı ve avlarının karşılaştıkları zorluklar bu dizide gözler önüne serilecek.

Fokları yakalamak için erime suyu havuzlarını kullanan direk ayıları, zıplayarak deniz kuşlarını havada avlayan kutup tilkileri ve tropik denizlerde kambur balina yavrularının peşine düşen katil balinalar… The Hunt, şimdiye dek fazla eksik kişinin şahit olma şansını yakaladığı nefes kesici sahneleri ve hem Güney Amerika su samuru gibi arada bіr görüntülenmiş, soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan canlıları da ekranlara getirecek.

Yedinci bölümde ise dünyamızın içinde bulunduğu şart, büyük yırtıcıların ve onları gözetmek için çaba eden bilim insanlarıyla çevrecilerin gözünden değerlendirilecek.

Baş yapımcılığını Alastair Fothergill, dizi yapımcılığını ise Silverback Films’ten Huw Cordey’in üstlendiği The Hunt’ın müziklerine, 2014’te Yerçekimi filmiyle Oscar şampiyon meşhur besteci Steven Price imza atıyor.

« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum