Tolgahan Sayışman
Tolgahan Sayışman

Tolgahan Sayışman Biyografi

17 Aralık 1981 yılında İstanbul’ da doğan Tolgahan Sayışman ismini ilk olarak 2005 yılında Güney Kore’de düzenlenen Uluslararası Erkek Güzellik Yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek dünya birincisi seçilmesiyle duyurdu. Tolga Sayışman Kadıköy İntaş Lisesi’ ni bitirdikten sonra Doğuş Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Babası Selanik ve anne tarafı ise Trabzon’ ludur.

Uzun bir süre oyunculuk eğitimi aldıktan sonra ilk olarak “Esir Kalpler” isimli dizide rol aldı. Daha sonra sırasıyla Maçolar, Dicle, Hepsi 1 ve Acemi Cadı dizilerinde oynadı. Yakışıklı oyuncu 24 Ekim 2008 de Aşk Tutulması isimli sinema filminde Fahriye Evcan ile başrolleri paylaştı. En başarılı TV dizilerinden olan Elveda Rumeli dizisinde Mustafa karakterine hayat vermiş ve dikkati çekmiştir.

Tolga Sayışman şu anda Show TV’de yayınlanan ve başrollerini Amine Gülşe ile paylaştığı Asla Vazgeçmem adlı dizide Yiğit Kozan isimli karakteri canlandırmaktadır.Başarılı oyuncu aynı zamanda 6 Kasım’da sinemaseverlerle buluşan Aşk Geliyorum Demez isimli sinema filminde Bergüzar Korel ile birlikte başrolde oynadı.

Tolgahan Sayışman Resimleri

Tolgahan Sayışman
4.75 puan toplam 20 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum