Yakup Yavru
Yakup Yavru

Yakup Yavru Biyografi

1 Mart 1953 yılında Amasya’ da dünyaya gelen Yakup Yavru‘ nun asıl mesleği öğretmenliktir. Öğretmenlik mesleği gereğince birçok şehirde öğretmenlik yapmıştır. Öğrenciliği zamanlarında tiyatro ile ilgilenmeye başlayan Yavru, sinema ve televizyon yapımlarında da başarılı projelerde rol almıştır.

İlk olarak 1996 yılındaki “Sevda Kondu” dizisinde rol alan Yakup Yavru sırasıyla “Ekmek”, Bana Sevgiyi Anlat”, “Böyle mi Olacaktı”, “Kalbimi Kıra Kıra”, “Yasemin”, “İkinci Bahar”, “Utanmaz Adam”, “Unutabilsem”, “Maziye” adlı yapımlarda rol üstlenmiştir. Daha sonra “Hemşo”, “Kimyacı”, “Kurşun Kalem”, “Üvey Baba”, “Üzgünüm Leyla”, “Büyük Adam Küçük Aşk”, “Koltuk Sevdası”, “Nisan Yağmuru”, “Yeditepe İstanbul”, “Ekmek Teknesi”, “Kınalı Kar”, “Mihriban”, “Yarım Elma”, “Hayat Bilgisi”, “Parmak İzi”, “Aliye”, “Çemberimde Gül Oya”, “Şeytan Ayrıntıda Gizlidir”, “Kavak Yelleri”, “Kutsal Damacana”, “Recep İvedik”, “Akasya Durağı”, “Geniş Aile”, “Papatyam”, “Yamak Ahmet”, “İşler Güçler”, “Kızım İçin”, “Ankara`nın Dikmeni” ve “Yusuf Yusuf” isimli TV ve sinema yapımlarında roller almıştır.

Yakup Yavru şu anda Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan ve oldukça sevilen Aşk Yeniden dizisinde Ethem Reis karakterini canlandırmaktadır.

Yakup Yavru Resimleri

Yakup Yavru
4.67 puan toplam 3 kullanıcı oyladı
« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazıya 1 Yorum Yapılmış

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum