Zeynep Köse
Zeynep Köse

Zeynep Köse Biyografi

Asıl ismi Seda Köse olan oyuncu Zeynep Köse 8 Mayıs 1985 tarihinde İstanbul’ da doğmuştur. Güzel oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden 2008 yılında mezun oldu.

Bakırköy Belediye Tiyatrosu tarafından kabul edildikten kısa bir süre sonra Ezel isimli televizyon dizisinde rol aldı. Zeynep Köse ilk kez 2006 senesinde Hatırla Sevgili isimli televizyon dizisinde rol alarak izleyici karşısına çıkmıştır. İzleyici ile ilk olarak Hatırla Sevgili dizi yapımında rol alarak buluşan sanatçı, oldukça ilgi görmüş ve en beğenilen oyuncular arasında yer almıştır. Dizi filmler haricinde çok sayıdaki reklam filmlerinde de rol alan Zeynep Köse 1.65 boyunda, 50 kg ağırlığındadır.

Şu sıralarda Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Güllerin Savaşı adlı dizide Yonca karakterini canlandırmaktadır. Özellikle Güllerin Savaşı dizisinde ön plandaki rollerden birini canlandırması nedeniyle sözkonusu projeden sonra pek çok yeni projede rol alıp sanat hayatına başarılı bir şekilde devam edeceği tahmin edilmektedir.Genç oyuncunun son yıllardaki başarılı performansının sonraki yeni projelerde de devam edeceği beklenmektedir.

Zeynep Köse Resimleri

« Gönderiye Oy ver / Gönderiyi Paylaş »

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

escort bodrum